BMW S1000RR

BMW R 1200 RT

Motocykl, který má přezdívku " bavorský klenot", má pro fanoušky dvouválců snadno zapamatovatelnou zkratku – a to již více než 30 let: RT. Asi sotva jiné označení vsugerovalo cestovatelům, jež podnikají daleké cesty, koncept motocyklu, jež je do detailu promyšlený: nejlepší ochrana vůči větru a povětrnostním vlivům, optimální ergonomický tvar, nejkomfortnější obsluha spojená se špičkovým podvozkem, je jedinečný díky své doplňkové výbavě ASC a ESA II. Tyto charakteristické prvky stanovují mezi silničními cestovními motocykly snad nejvyšší laťku inovace vůbec. I když R 1200 RT svým dynamickým, novým designem zaujme vlastně všude –  model R 1200 RT signalizuje: jsem určen pro tisíce kilometrů, nejlépe v jednom zátahu, zláště po doplnění komfortním sedlem.

BMW F800ST
Ceníková cena: 432 400 Kč

Technické specifikace

Inovovaný model BMW R 1200 RT.

Při bližším srovnání s předchozím modelem, který se vyráběl od roku 2004 je vidět řada jemných ůprav. Směrovky po stranách kapotáže se protáhly do stran, dříve velmi výrázné průduchy v přední části jsou díky tmavým plastům méně výrazné a také plastové lemování kapot motocykl opticky zeštíhluje. Motor je přepracován a je nyní vybaven radiálním ventilovým rozvodem DOHC z HP2 Sport se dvěma vačkami poháněnými řetězem, zde ovšem s dimenzováním orientovaným na točivý moment a bez zásahů do tichosti chodu motoru: Vrchol točivého momentu 120 Nm při 6.000 ot/min, nominální výkon nadále 81 kW (110 koní). To znamená ze spodního rozsahu otáček až přes střed ještě citelně větší tah. Nové řízení klapky ve výfukovém systému zajišťuje decentní dynamičtější zvuk.

Váha 229 kg, která je opravdu velmi malá při pohledu na tento mohutný stroj,  činí z tohoto toureru jeden z nejlehčích strojů v daném segmentu. Kouzelné jsou první metry po rozjezdu, kdy najednou máte pod rukama mrštnou a svižnou motorku, se kterou není problém kličkovat ve městě mezi auty stejně jako ji skládat do náklonu a přehazovat mezi zatáčkami v horských průsmycích. které miluje nadevše. 

Pohodlí a krytí řidiče jako na Goldwingu a obratnost jako na GS, to je RT