BMW K1600GT

BMW R 1200 R

Do značné míry přepracovaná R 1200 R je skutečným skvostem mezi roadstery. Nadčasový design, nově vyvinutý boxer motor DOHC a inteligentní podvozek s teleleverem a paraleverem činí z R 1200 R stroj, který přináší maximum radosti z jízdy na všech silnicích.

BMW
Ceníková cena: 311 400 Kč

Tento motocykl je skladem v našem showroomu.
Příplatková výbava :
bezpečnostní výbavy, Sada výbavy touring, zadní nosič.

Cena vč. příplatkové výbavy: 360 950 Kč

Technické specifikace

Nová R 1200 R – skutečný roadster.

Opticky přepracovaná R 1200 R opět přitahuje zvědavé pohledy. Při pohledu zaujmou především nové přístroje, jejichž výměna výrazně prospěla celkovému designu. Patrná je i změna vzhledu směrovek s čirou optikou, nová, ještě hodnotnější vidlice, nová kónická hliníková řidítka, krásná litá kola, sériově pochromované svody výfuku a spousta dalšího. Orientace na všehcny i drobné detaily se vyplácí. Především varianta Classic je díky svým optickým vylepšením jako jsou drátěná kola, pochromování a atraktivní lakování v černé a bílé je velkým hitem.

Zdvihový objem charakteristického vzduchem chlazeného boxeru zůstal zachován– svou premiéru v něm po modelech GS a R nyní i v oblasti roadsterů slaví dvě nahoře umístěné vačkové hřídele ( DOHC ) a čtyři radiálně umístěné ventily. Koncepce vychází z osvědčeného sportovního motoru HP2.  Výkon byl navíc zvýšen na 81 kW (110 PS) při nyní také vyšším točivém momentu 119 Nm při 6000 ot./min. Pohon tak i při nízkých otáčkách suverénně zrychluje a přesvědčí vás v širokém spektru otáček.

Z výroby dodávaná zvláštní výbava k tomuto všestrannému stroji zvyšuje bezpečnost jako např. částečně integrální ABS, ACS (automatická kontrola stability) a RDC (kontrola tlaku v pneumatikách), ale i komfort, a obsahuje i touringově zaměřené prvky jako ESA (elektronické nastavení podvozku) či držáky na kufry a ochranný štít. Nicméně výbava pro motocykl R 1200 R má díky extrémně lehkým, titanovým tlumičům Akrapovič, praktickému systému kufrů a pochromovaným krytům hlav válců skutečně co nabídnout i z optického hlediska.